Já krysa 2.

22. září 2009 v 11:12 | Dadu |  básničky

Kapitola 3 Já krysa

K

dyž jsem znovu otevřel oči, stály kolem mě ještě 3 další kočky.
Tygr,panter a puma.Všichni se na mě dívali, až jeden z nich řekl: "Ty,Sam,není to náhodou taky zvířecí mág?!".To nevím….asi ne."řekla puma a upřela na mě své tmavě modré kočičí oči.
V tom jsem se vzpamatoval "Vy jste mágové?" řekl jsem "ha ha já to říkal, je to mág!"řekl panter a vítězoslavně zavrčel.
Puma po něm hodila káravý pohled a obrátila se na mně: "Co jsi zač mágu?" a já odpověděl že se jmenuji Garru a jsem poslíček mágů a na důkaz jsem na sebe vzal zpátky lidskou podobu.
"Tak a teď by jsme se ti asi měli představit mi že?" řekl tygr.Červeně se zablesklo a přede mnou se objevil asi 16ti letý,černovlasý mladík a se slovy :čau já sem Robin, mi podal ruku.Po té se zablesklo ještě 3x a já se seznámil s Choim,Hanny a Sam-která se mi na první pohled zalíbila.
Potom mě děti pozvaly k sobě domů, a já souhlasil.
Robin si mě ve své tygří podobě nasadil na záda a společně s ostatními kočkami jsme běžely pralesem.Přeběhli jsme les a doběhli na malou zelenou mýtinu.Uprostřed mýtiny stála malá mechová chaloupka.Když jsme došli k domku, zpátky jsme se proměnily a Sam mě zavedla dovnitř.
"Merline,jsme doma" zakřičel Choi a ze schodů seběhl muž vyšší postavy.
"Už jsem si myslel, že se nedostavíte na vyučování a…."muž se na mě překvapeně podíval a pohledem žádal děti o vysvětlení. "Merline, to je Garru."
Zastala se mě Sam "Hanny ho našla v lese a když jsme zístili že je to taky mág pozvali jsme ho k nám."Merlin si mě měřil podezřívavým pohledem.
Od mala sem se učil podřízenosti, která mi kolikrát zachránila kůži.Sklopil sem oči a ukazováčkem si přejel přes čelo, aby Merlin viděl že se mu podřizuji. Muž si mě stále měřil skrz prsty, ale bylo vidět, že ho moje poslušnost překvapila.
"Mě se podřizovat nemusíš" řekl "Ty jsi z království že?tam mají takovéhle praktiky." Z nechuti v jeho hlase jsem vycítil, že on ke království úctu nechová. "Sloužím na poště, teda sloužil jsem" řekl sem a zasmušil jsem se.
"Jak sloužil?! Vyhodili tě?"
"Eště ne, ale hned jak se vrátím tak to udělají, protože Šakal tu zprávu zase roztrhal a…."
"Šakal!" zavrčel Merlin
"Vy ho znáte?" podivil jsem se
"A kdo by ho neznal…. ale víš co, já nejsem žádný pán, a tak mi klidně můžeš říkat Merline." Chopil sem se nabízené ruky "Dobře tak ahoj Merline já jsem Garru"
Merlin mě pozval na oběd. Pustil sem se do své porce houbovky s takovou chutí až sem Robina rozesmál "No teda, oni sou to fakt houby!" zavtipkoval.

"Kdyby si týden nejedl, taky by si byl vděčnej i za trochu polívky!" setřela ho Sam.
"Na, vem si i moji porci"řekl Choi a přisunul ke mně svůj talíř "Mě už ty houby lezou i ušima"
" No tak,děcka! Odpoledne vás čeká denní dávka šermu, tak si své emoce nechte na potom a aspoň při jídle dejte pokoj!"ukončil hovor Merlin a ke slovu se až do konce oběda dostaly jen nevraživé pohledy.

Po obědě jsme se opravdu převlékli( Robin mi pučil jeden ze svých šermířských obleků) a šli jsme na palouček před chalupu.
Merlin byl mile překvapen že jsem souhlasil s krátkou výukou v šermu.
Podal mi krátký meč a sám si vzal mnohem větší a hezčí mačetu.
Zaujal postoj.
"Už si někdy něco takového držel v ruce?" zeptal se "No, tři roky jsem sloužil ve Fairthu, takže o šermu něco málo vím."
"Nuže, můžeme začít" řekl a bez varování na mě začal chrlit výpady.
Merlin byl velice dobrý šermíř, ale když na mě zkoušel jen jednoduché triky hbitě jsem se vyhýbal.Když však přešel na složitější a těžší výpady neměl jsem šanci.
Čtyři-krát mě porazil.
Ve snaze ho alespoň jednou zasáhnou, podnikl jsem ostrý výpad a
natočil jsem se do leva, takže jsem měl odkrytou celou pravou půlku těla.
Merlin chtěl využít situace a ukázat mi jak nerozumně si počínám a tak vytasil jednoduchým pohybem meč, aby mě zasáhl do boku.Nevěděl však že to je jedna z mých tajných lstí a tak když se mě Merlin pokusil zasáhnout, prudce jsem uskočil, zatočil se a zasáhl překvapeného Merlina do hrudi.
Vítězoslavně jsem se zazubil na přihlížející kamarády.
Merlin uznale pokýval hlavou "To bylo chytré, ale na boj to nestačí.Jak vidíš čtyři-krát jsem tě porazil, ale jestli budeš dále trénovat, bude z tebe jednou dobrý šermíř." Na to se Merlin otočil a se slovy přidej se k ostatním vešel do chalupy. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama